Психолог розповіла, що робити при панічних атаках

По | 08.06.2023

Психолог розповіла, що робити при панічних атаках

Коли йдеться про боротьбу з панічними атаками, знання – це ваша основна зброя. Так, це не допоможе вам зупинити напад страху та паніки, але полегшить боротьбу з ними. Що провокує паніку? Чи можна позбутися цього чинника? З цими знаннями вам легше уникнути серйозних проблем зі здоров’ям.

ДИХАЙТЕ

Незважаючи на дратівливу очевидність і банальність цієї поради, вона справді дієва. Саме з нього потрібно починати, особливо якщо ви перебуваєте у громадському місці. Під час панічної атаки люди починають дихати швидко та неглибоко. Пошукайте техніку дихання, яка допоможе розслабитися та заспокоїтися саме вам та попрактикуйте її у спокійних умовах.

РОЗСЛАБТЕ М’ЯЗИ

Людині з панічною атакою може здатися, що для розслаблення йому знадобиться ціла вічність. Проте потрібно постаратися і розслабити м’язи за короткий термін. Спробуйте розслаблювати м’язи по черзі, зосередьтеся на них та на своїх відчуттях.

ОБМЕЖТЕ ПОДРАЗНИКИ

Якщо вас до панічних атак доводять новини чи будь-яка інша інформація ззовні, краще від неї ізолюватись. Не чекайте чергового випуску новин і не скрольте стрічку новин у соцмережах, щоб отримати нову «порцію страху».

ТРИМАЙТЕ ПОРЯД ІЗ СОБОЮ БЛОКНОТ АБО НОУТБУК

Записуйте туди ваші відчуття під час панічних атак, ваші думки, страхи і те, що вас найбільше турбує. Можна записати причину атаки, якщо вона вам відома. Потім роздрукуйте сторінку або вирвіть її з блокнота та викиньте. Можна навіть спалити. Так ви матеріалізуєте свої проблеми і фізично їх позбудетеся.

МЕНШЕ ЗА КАВУ

Від чашки ароматної ранкової кави буває дуже складно відмовитися, особливо завзятим кавоманам. Проте, вчені радять обмежити споживання цього напою, оскільки кофеїн, що міститься в ньому, може спровокувати панічну атаку. Особливо якщо вас лякає замкнутий простір або велике скупчення людей. Пийте замість кави воду — вона запобігатиме зневодненню організму.

КОРИСТУЙТЕСЯ АУДІО-ДОДАТКАМИ

Вони допомагають попередити панічні атаки, особливо у людних місцях. Слухайте музику, аудіокнигу або звуки природи — загалом те, що допоможе вам заспокоїтись, сконцентруватися та взяти себе в руки.

НА ЗАКІНЧЕННЯ

Прочитайте насамкінець стару єврейську притчу, яка, можливо, допоможе вам подивитися на тривожну ситуацію з іншого боку.

В одному місті, де жило багато євреїв, вибухнула епідемія. У тому ж місті мешкав і один святий чоловік. Якось на вулиці він зустрів ангела смерті і спитав у нього: «Скільки людей ти тут збираєшся забрати?» На що ангел відповів: «5 тисяч». Коли епідемія закінчилася, з’ясувалося, що померли 15 тисяч людей. Святий чоловік знову зустрів ангела смерті і запитав у нього: «Ти ж обіцяв забрати 5 тисяч людей, то чому ж померло 15 тисяч?». Ангел відповів: «Через епідемію я так і забрав 5 тисяч, а решта 10 тисяч померли через страх».

Тому, щоб не трапилося, дотримуйтесь порад спеціалістів та посміхайтеся! Радійте звичайним речам навколо вас і не переставайте вірити в те, що все погане обов’язково пройде. Будьте здорові та бережіть себе!

Новости YOU – последние новости Украины и мира сегодня

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *