Поради псіхолога: як українцям впоратися з гнівом

По | 11.02.2023

Поради псіхолога: як українцям впоратися з гнівом

Як впоратися з гнівом, щоб ця одна з сильних емоцій не стала згубною для нашого психічного здоров’я.

Про це в коментарі одному з провідних українських ЗМІ розповіла нейродослідник Наталія Кадя.

– Українці, які зараз не воюють на фронті, повинні зберігати своє психічне здоров’я, щоб мати можливість продовжувати якісне життя своє і своїх дітей

А над цим треба працювати, – наполягає фахівець.

За її словами, гнів – це захисна реакція організму, коли мозок відчуває загрозу і накопичує ресурси для готовності захищатися в разі небезпеки.

Коли ми відчуваємо гнів, у нас прискорюється серцебиття, червоніє обличчя, стискаються кулаки, ми його відчуваємо і фізично, і психологічно, – пояснює Наталя.

І дає кілька порад, як впоратися з гнівом, щоб він не став для нас спустошливою емоцією:

— усвідомлюємо, що ми зараз відчуваємо, що з нами відбувається;

— щоб гнів не заполонив, і ми не зривалися на близьких, направляємо енергію на будь-яку фізичну вправу;

— якщо вам тут і зараз треба заспокоїтися, то перше і ключове – це дихання. Дихаємо глибоко і на вдиху рахуємо до чотирьох, на видиху – до восьми;

— можна вибрати якусь роботу, яка вимагає великої кількості енергії. Це може бути завдання, що вимагає величезної зосередженості, або робота з наведенням порядку;

— що не треба робити у гніві, так це включатися в будь-яку взаємодію і комунікацію з іншими.

Як зазначає Наталя, вкрай важливо не стримувати гнів. Адже самостійно емоції нікуди не зникають, а лише накопичуються всередині і завдають руйнівну дію.
– Ви можете уявити людину, на яку маєте гнів і висловити їй все, що хочете сказати. І ви відчуєте, що вам стане легше. У будь-якому випадку потрібно створити можливість для виходу гніву, – рекомендує нейродослідник.

І радить українцям пам’ятати, що як тільки ми починаємо гніватися, у нас повинна спалахувати в голові думка, що зараз є багато енергії, а значить треба вибирати, куди її витратити.

Саме в моменті усвідомленості емоцій можна вибрати конструктивну поведінку і корисну дію. Навіть такі розмови з самим собою вже дозволяють заспокоїтися, рекомендує фахівець.

https://sundaynews.info/

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *