Головні помилки, коли лікуєш хворе горло

По | 24.03.2023

Головні помилки, коли лікуєш хворе горло

Найчастіше самолікування може завдавати більше шкоди, ніж користі, тому важливо дотримуватися рекомендацій лікарів.

Лікар-оториноларинголог Володимир Зайцев перерахував найчастіші помилки, яких припускаються люди, коли займаються самолікуванням

Однією з помилок лікар назвав надмірне захоплення інгаляціями, особливо народними, як дихання над картоплею. Справа в тому, що таке самолікування призводить до появи набряків, які призводять до задухи та збільшують ризики ускладнень.

Ще однією частою помилкою є прийом антибіотиків без призначення лікаря. Для багатьох перші ж неприємні відчуття в горлі є ознаками ангіни, що насувається, тому вони, ґрунтуючись на попередньому досвіді, починають купувати антибіотики. Якщо причина хвороби вірусна, а не бактеріальна, то антибіотики будуть прийняті дарма.

Буває й протилежна помилка – повна відмова від антибіотиків, незважаючи на заяву лікаря. Та сама ангіна вимагає антибактеріального лікування, полоскання горла тут не допоможуть.

До речі про полоскання. Найчастіше, замість покупки спеціальних лікарських засобів, люди приймаються полоскати горло чим завгодно: содою, сіллю, йодом – і чим більше тим краще. Однак, ці речовини можуть нашкодити горлу: сіль здатна пересушити слизову оболонку задньої стінки горла, а сода викликає відчуття першіння, що тільки віддалить одужання.

Не забув лікар згадати й пігулки для розсмоктування. Багато людей хапаються за них за найменших проблем з горлом. З’їдають таблетку – не відчувають ефекту та приймають ще одну. Через війну порушуються рекомендації до застосування, викликаючи порушення роботі інших органів прокуратури та систем.

Новости YOU – последние новости Украины и мира сегодня

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *